Úvodní stránka » Družina

2.A – Jitka Bačkovská                  777 231 429

2.B –  Bc. Kateřina Kábelová       720 201 646

3.A+B – Bc. Miluše Netolická     732 878 762

• Vybíráme poplatek za ŠD – září až prosinec 4×100,- = 400,-Kč.
  • Na dětské odpoledne „Indiáni v družině“, které se bude konat 16. 10. 2023 potřebujeme do konce tohoto týdne jakékoliv jednobarevné tričko. Kostýmy si vyrobíme v družině.
  • 16. 10. 2023 prosíme vyzvedávejte děti nejdříve ve 14:45 hod.

Děkujeme, vychovatelky ŠD

Zařazení žáka do ŠD

Zápis žáků 1.třídy do ŠD probíhá první den školní docházky na schůzce s rodiči. Zde rodiče získají potřebné informace.

Přihlášení a odhlášení žáka

• Přihlásit dítě do ŠD lze pouze řádným vyplněním zápisního lístku, který děti dostanou první den nového školního roku.
  • Ten odevzdají následující pracovní den vychovatelkám ŠD.
  • Odhlásit dítě lze pouze písemným prohlášením rodičů.
  • Dítě také lze vyloučit ze ŠD v případě opakování závažných prohřešků proti školnímu řádu, ohrožování zdraví spolužáků, neplacení příspěvků na neinvestiční výdaje.

Povinnosti rodičů

• Vyplnit zápisní lístek, který je založen u vychovatelky. Zde je zaznamenán údaj o rozsahu docházky a odchodu žáka ze ŠD. Pokud žák odchází jinak, musí být omluven omluvenkou s datem a podpisem rodičů.
  • Zaplatit včas poplatek za ŠD.
  • Omluvit žáka, který se nedostaví do ŠD.
  • Během provozu ŠD nevstupovat do oddělení ŠD – vyčkat příchodu dítěte před školu.
  • Prosíme o vyzvedávání žáků v době ihned po obědě nebo až po 14:15. (V této době probíhají řízené činnosti a aktivity s dětmi.)

Prosíme rodiče, aby sledovali aktuální informace na webových stránkách školy v sekci Družina, a aby měly děti v kapsářích v družině náhradní spodní prádlo, ponožky a oblečení na ven. Vždy na začátku školního roku vybíráme od dětí jedny tahací kapesníky a jednu šťávu (pitný režim).

Poplatky

Úplata za školní družinu činí 100 Kč za měsíc, hradí se ve dvou splátkách a to v měsíci říjnu 400 Kč (za září až prosinec) a v měsíci březnu 600 Kč (za leden až červen).

Úplata za školní družinu je využita na nákup materiálu pro výtvarnou, pracovní a sportovní činnost.

Cílem naší školní družiny je:​

• umožnit žákům odreagovat se a uvolnit
  • pomoci žákům uplatnit své zájmy a potřeby
  • zabezpečit pocit bezpečí a klidu
  • rozvíjet fantazii a dovednosti
  • rozvíjet týmovou spolupráci, ocenit práci a pomoc druhých
  • vštěpovat žákům návyky slušného chování
  • vést žáky k otevřené a slušné komunikaci
  • učit žáky aktivně trávit volný čas, udržovat fyzické a duševní zdraví
  • navozovat pozitivní vztah k přírodě a životnímu prostředí

Více fotografií z družiny zde.