Úvodní stránka » Aktuality » Beseda s paní spisovatelkou Ivonou Březinovou

Beseda s paní spisovatelkou Ivonou Březinovou

29. září 2022 k nám na školu přijela paní spisovatelka Ivona Březinová, aby nám vyprávěla o své práci. Beseda se konala v malé tělocvičně. Když jsme se všichni usadili, paní spisovatelka vytáhla ze své tašky spoustu zajímavých knih, které napsala. Nejprve se nás zeptala, čím bychom chtěli být, a pak nám začala vyprávět o tom, jak se stala spisovatelkou. Už odmalička ji lákalo psát knihy. Nikdo nevěřil, že se jí to podaří, ale její dětský sen se splnil. Také nám ukazovala jednotlivé kroky, jak taková kniha vzniká v tiskárně.

Bylo pro nás zajímavé zjištění, že napsala přes sto knih. Nás nejvíce zaujala její série knih GO (GANG ODVÁŽNÝCH). Jedná se o partu kamarádů, kteří zažívají různá dobrodružství. Občas se ocitají v nepříjemných situacích, ze kterých se musí dostat.

Také nás překvapilo, že mnoho jejích knih se zabývá různými problémy či nemocemi dětí. Ivona Březinová se vždy snaží vše prožít, proto navštěvuje takové lidi a svými knihami se snaží říct dětem, že v tom nejsou samy. Také se do svých knížek snaží vložit co nejvíce humoru.

Její osobnost nás nadchla. Knihy píše poutavě a lákavě, proto jsme si některé její knihy objednali. Paní Ivona Březinová byla moc milá a jsme rádi, že jsme ji mohli poznat osobně. Zkušenost vidět naživo skutečnou paní spisovatelku byla úžasná.

/Za žáky 6.A a 6.B sepsaly: V. Chybová, K. Kyselová, J. Ouřecká, S. Pavlíková, Z. Půlpánová a B. Tatíčková/

Více fotek najdete ve fotogalerii.

Zpět